Czym jest seria Samsung J?

Seria Samsung J zajmuje wstępne miejsce w serii smartfonów Samsung Galaxy, znajdująć się poniżej bardziej znanych serii S i A.

Mówiąc wprost, seria Samsung J to najmniej kosztowna opcja. Samsung stara się stworzyć wiele niskobudżetowych telefonów, w ramach czego powstała seria telefonów, które są naprawdę przystępne i świetne się nadają do codziennego użytku.

Seria składa się z J1, J1 ace, J2, J3, J5 i fabletu J7. Najważniejsze jest to, że im wyższa liczba, tym bardziej zaawansowany jest telefon i tym wyższy koszt.

Przyjrzyjmy się dokładniej ofercie.

Która seria J ma najlepszą żywotność baterii?

Samsung Galaxy J7 (3300 mAh) i Samsung Galaxy J5 (3100 mAh) oferują najdłuższą żywotność baterii. To oznacza do 9 godzin korzystania z internetu 4G albo 18 godzin rozmowy, zanim potrzebne będzie doładowanie.

W tańszej opcji Samsung Galaxy J1 ace (1800 mAh) nadal oferuje 8 godzin internetu 3G i 10 godzin rozmowy.

W razie niskiego poziomu naładowania zawsze można przełączyć się na Ultra Power Saving Mode, to świetna opcja w razie zapomnienia ładowarki.

Dlaczego seria J ma dual SIM?

Wszystkie serie Samsung Galaxy J mają opcję dual SIM. To jest świetne pod wieloma względami. Jeśli podróżujesz za granicą, możesz przeznaczyć jedną kartę SIM dla swojej rodziny w domu, a drugą dla własnej sieci. Albo, jeśli używasz swego telefonu do pracy I gier, możesz dać oddzielne numery bez konieczności nosić kilka oddzielnych telefonów.

Wadą takiej opcji jest to, że bateria szybciej się rozładuje, gdyż telefon będzie działał bardziej intensywnie. Twoja łączność też może się pogorszyć.

Czy 4G LTE to standard w serii J?

Cała seria Samsung Galaxy J wspiera 3G i 4G LTE, oprócz J1 ace, który jedynie wspiera 3G. To w zasadzie oznacza, że jeśli zdecydujesz się na ace, telefon będzie potrzebował więcej czasu na załadowanie kierunków lub gier.

Jak dobre są kamery serii J?

Najważniejsze jest to, im więcej chcesz wydać, tym lepsza będzie kamera. Na górnej granicy serii Samsung J zarówno J7 jak i J5 posiadają główną kamerę 13MP i kamerę do selfie 5MP , co oznacza jaśniejsze, czystsze zdjęcia.

Wszystkie modele 2016 r. używają w wyświetlaczu technologię Samsung Super Amoled , co oznacza bardziej żywe kolory na zdjęciach i wideo. To kolejna zaleta przystępnego telefonu.

Jak szybkie są telefony serii J?

Począwszy od procesora Quad Core 1.2GHZ w J1 ace,  J3 i J5, Samsung Galaxy J7 z kolei posiada procesor Octa Core 1.6GHz. To oznacza, że jeśli chcesz szybszego grania i załadowań bez lagów, wybierz J7.

 Demos

Layout

Wide
Boxed